Bezinwazyjne wybielanie zębów Fotona TouchWhite™

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że wygląd i zdrowie naszych zębów wpływa na to jak postrzegają nas inni. Biały i zadbany uśmiech dodaje nam atrakcyjności, odejmuje lat oraz sprawia, że jesteśmy bardziej pewni siebie. Kiedy codzienna pielęgnacja nie wystarcza, zaczynamy szukać bardziej zaawansowanych rozwiązań. Najprostsze i najtańsze metody poprawiające kolor naszych zębów możemy przeprowadzić samodzielnie w domu, jednak dostępne w aptekach oraz w drogeriach pasty, płyny czy żele pozwalają tylko na usunięcie przebarwień oraz osadu z powierzchni zęba.

Co wpływa na kolor naszych zębów? 

Z czasem na kolor zębów zaczyna wpływać dieta. Występujące w pokarmie barwniki dostają się do głębszych struktur zęba, powodując ich ciemnienie. Kawa, herbata, papierosy, czerwone wino, ciemne owoce i warzywa znacząco przyśpieszają ten proces. W tym przypadku domowe sposoby okazują się niewystarczające. Warto wtedy sięgnąć po profesjonalne rozwiązanie dostępne w gabinecie stomatologicznym, najczęściej oparte na nakładaniu preparatu wybielającego na zęby, a następnie aktywację jego działania poprzez dostarczenie ciepła. 

Istnieje wiele różnych źródeł ciepła, takich jak lampy halogenowe, diody LED oraz lasery emitujące fale o różnych długościach. Niekiedy jednak termiczne oddziaływanie światła na ząb może nieść za sobą nieodwracalne skutki. Wynika to z faktu, że większość dostępnych na rynku źródeł światła nie jest w pełni absorbowana przez cienką warstwę żelu i dostaje się do głębszych struktur zęba. W rezultacie może dojść do groźnych powikłań, takich jak ból i nadwrażliwość oraz trwałe uszkodzenie zębów.

Dlaczego wybielanie zębów metodą TouchWhite™ jest bezpieczne?

Cały sekret tkwi w zastosowaniu lasera Er:YAG- najlepiej absorbowanego w wodzie, czyli w głównym składniku żelu. Te unikalne właściwości sprawiają, że cała energia promieniowania jest całkowicie pochłaniana przez substancję wybielającą i nie przenika do głębszych struktur zęba. Ponadto nawet cienka warstwa żelu stanowi dodatkową barierę ochronną przed termicznym działaniem światła na szkliwo oraz zębinę. Na bezpieczeństwo zabiegu w dużej mierze wpływają zastosowane parametry pracy lasera Er:YAG, takie jak niska energia impulsu przy długim czasie jego trwania oraz znaczący rozmiar plamki lasera. Badania dowodzą o wysokiej skuteczności metody Fotona TouchWhiteTM zarówno w wybielaniu zębów żywych, jak i martwych oraz przebarwionych na skutek działania fluorozy czy niektórych leków.  

 

Jakie korzyści wynikają z zastosowania lasera Fotona w procesie wybielania zębów?

Zastosowanie technologii Fotona TouchWhiteTM jest korzystne zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Ponieważ cała energia lasera jest w efektywny sposób wykorzystywana do ogrzania tylko substancji wybielającej, stomatolog może osiągać znakomite wyniki zabiegu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Prędkość wybielania zębów może zostać 5 -,10- krotnie przyśpieszona, a lekarz nie musi stosować dodatkowych preparatów, zawierających substancje światłoczułe. Pacjent po 2 tygodniach od zabiegu nie musi rezygnować z porannej kawy, czy ulubionych ciemnych warzyw i owoców, aby cieszyć się białym uśmiechem.

  • leczenie szybkie i mało inwazyjne
  • bardzo dobre efekty zabiegowe
  • bezpieczeństwo i precyzja
  • wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji
  • brak nadwrażliwości pozabiegowej

 

Przeczytaj artykuły:

Dr Jugoslav Jovanoviç Nowe metody wybielania zębów

Dr Anil Türem Dinç, Dr Özge Erbil Maden Laserowe Wybielanie Zębów: Zabiegi laserem diodowym oraz Er:YAG z wykorzystaniem metody TouchWhite

 

Zobacz efekty wybielania zębów